Actualitate

Elevii ialomiţeni – premia(n)ţi şi în acest an!

ISJ SITE

Inspectoratul Şcolar al judeţului Ialomiţa a comunicat presei că în perioada vacanței de primăvară, s-au desfășurat fazele naționale ale Olimpiadelor și concursurilor școlare, urmând ca aceste competiții să continue în lunile mai și iunie.  Până în prezent, la aceste competiții, au participat 44 de elevi din județul Ialomița, obținându-se:

1 premiu I;

2 premii II;

3 premii III;

21 de Mențiuni și mențiuni speciale;

9 Premii Speciale, la care se adaugă 9 medalii de aur, argint și bronz și o diplomă de onoare.

Nr.crt Competiția Numele și prenumele elevului Unitatea de învățământ Clasa Disciplina Profesor îndrumător Premiul obținut
1. Made for Europe Bratu Andrei Fabian Școala Gimnaziala “George Valsan” Amara VII Made for Europe Mitran Elena II
2. Olimpiada de Limba și Literatura Română -Gimnaziu Grecu Anastasia Liceul de Arte ”Ionel Perlea”Slobozia V Limba și Literatura Romana Oprea Simona Mențiune
3. Olimpiada de Limba și Literatura Română -Gimnaziu Costache Ruxandra Scoala Gimnaziala Nr. 3 Slobozia VI Limba și Literatura Romana Petranici Diana Premiu Special
4. Olimpiada de Limba și Literatura Română -Gimnaziu Costea Andreea Teodora Scoala Gimnaziala Nr. 3 Slobozia VII Limba și Literatura Romana Ranca Nicoleta Mențiune
5. Olimpiada de Lectura ca abilitate de viață Dinu Raluca Ioana 

 

 

Scoala Gimnaziala Nr. 3 Slobozia 

 

VINivel 1 Limba și Literatura Romana Petranici Diana Mențiune
6. Olimpiada de Lectura ca abilitate de viață Visan Alexandra Stefania Scoala Gimnaziala Nr. 3 Slobozia VIIINivel 2 Limba și Literatura Romana Ranca Nicoleta Premiu Special
7. Olimpiada de Lectura ca abilitate de viață Chirca Virginia Colegiul Național”M. Viteazul” Slobozia XNivel 3 Limba și Literatura Romana Stan Loredana Premiu Special
8. Olimpiada Naţională de  Matematică Popescu Mihnea Eduard-Ștefan  Școala Gimnazială nr.3 Slobozia a V-a Matematică Ionescu Sorana  Medalie Bronz S.S.M.R
9. Olimpiada Naţională de  Matematică Berbece Rian Alexandru  Școala Gimnazială .„Sf. Andrei” Slobozia a VII-a  Matematică Ioniță Gabriel Medalie Bronz S.S.M.R
10. Olimpiada Naţională de  Matematică Petre Ștefan Alexandru  Scoala Gimnaziala Nr. 3 Slobozia a VII-a Matematică Dobre Emilia  Medalie Bronz S.S.M.R
11. Olimpiada Naţională de  Pedagogie Psihologie, Licee Pedagogice Crăciun Cristina Liceul Pedagogic ,,Matei Basarab”Slobozia XI-A Psihologia Vârstelor Barbu Anca Maria I
12. Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane- Deva Ștefan GeorgianaDorobanțu Alexandra Școala Gimnazială Nr.3 Slobozia VIII Cultură Civică Răduță Georgeta Premiul III
13. Concurs Național de Istorie și Tradiții Rrome Jantea Ștefania Șc. Gimnazială ,,Spiru Haret”  Țăndărei VII Istorie  Și Traditii Rrome Apostol Daniela Premiul II
14. Olimpiada Națională de Istorie Dinu Andreea Liceul Teoretic ,,Carol I,, Fetești IX Istorie Gheorghe Valentin Premiul Special
15. Olimpiada Națională de Geografie Hangu M.S.  Armand Gabriel  Școala Profesională Mihail Kogălniceanu VIII Geografie Dumitru Elena Premiu Special
16. Olimpiada Națională de Geografie Săceleanu  L.  Andrei Iulian  Liceul Teoretic „Carol I” Fetesti  X Geografie Preda Roxana  Premiu Special
17. Olimpiada Nationala de Limbi Romanice  Badea  Adriana-Anca Colegiul National ”Mihai Viteazul ” Slobozia XII Limba Franceza Mocanu Elena Premiul Special pentru Interactiune Orala
18. Olimpiada Nationala de Limbi Romanice  Simion  Florina Liceul Pedagogic ”Matei Basarab” Slobozia XI Limba Franceza Stefan Cristina Premiul Special pentru Interactiune Orala
19. Olimpiada Nationala de Limbi Romanice  Constantin  Marilena Colegiul National ”Mihai Viteazul ” Slobozia X Limba Franceza Mocanu Elena Mențiune  Speciala MEN
20. Olimpiada Nationala de Limbi Romanice  Badea  Adriana-Anca Colegiul National ”Mihai Viteazul ” Slobozia  XII Limba Franceza Mocanu Elena Mențiune  Speciala MEN
21. Olimpiada Nationala de Limbi Romanice  Brǎcaci Alina Scoala Gimnaziala ” Sf. Andrei” Slobozia VII Limba Franceza Stoica Georgia Mentiune Speciala ISJ Suceava
22. Olimpiada Nationala de Limbi Romanice  Arpǎşanu Emilia Oana Scoala Gimnaziala ”Sf. Andrei” Slobozia VIII Limba Franceza Radu  Eugenia Mentiune Speciala ISJ Suceava
23. Olimpiada Nationala de Limbi Romanice  Simion Florina  Liceul Pedagogic ”Matei Basarab”  – Slobozia XI Limba Franceza Stefan Cristina Mentiune Speciala ISJ Suceava
24. Olimpiada Națională de Religie Orotodoxă pentru Seminariile și Liceele Teologice Culea Olimpian Ștefan Seminarul Teologic Ortodox ”Sf. Ioan Gura de Aur” Slobozia XI Istoria Bisericii Ortodoxe Române Pătrașcu Constantina Mențiune
25. Olimpiada Națională de Religie Ortodoxă Pentru Învățământul Laic Simion Sanda Mihaela Liceul Teoretic     “Paul  Georgescu” Țăndărei XII Religie Neagu Vasile Mențiune
26. Olimpiada Națională de Religie Ortodoxă Pentru Învățământul Laic Ababii Alexandra Liceul  de Arte   ”Ionel Perlea”Slobozia VIII Religie Diaconescu Adin Mențiune
27. Olimpiada Națională de Chimie Păun G. Raul Mihai Colegiul Național ”Mihai Viteazul” Slobozia  X Chimie Istrate Gabriela – Mariana Mențiune specială
28. Olimpiada Națională de Chimie Maurer C. Arthur – Christian Colegiul Național ”Mihai Viteazul” Slobozia X Chimie Istrate Gabriela – Mariana Mențiune specială
29. Olimpiada Națională de Biologie Nițu M.C. Andrei – Bogdan Liceul Teoretic ”Carol I” Fetești XI Biologie Pîrvu Roxana Mențiune MEC
30. Olimpiada Națională de Biologie Gheorghe M.G. Maria – Teodora Liceul Teoretic ”Carol I” Fetești X Biologie Pîrvu Roxana Mențiune specială
31.
  VI Școala Gimnazială Nr. 3

Olimpiada Națională de Fizică

Șerban Ioana Maria Școala Gimnazială Nr.3  Slobozia VI Fizică Negroiu Ioana Mențiune – Medalie de argint
32. Olimpiada Națională de Fizică Petre G.C.  Andrei Școala Gimnazială “Sf. Andrei’’ Slobozia VII Fizică Andrei Albert Medalie de argint
33. Olimpiada Națională de Fizică Berbece A. Rian-Alexandru Școala Gimnazială “Sf. Andrei’’ Slobozia VII Fizică Andrei Albert Diplomă de onoare
34. Olimpiada Națională de Fizică Busuioc Horia – Costin Școala Gimnazială “Sf. Andrei’’ Slobozia VIII Fizică Ganea Mariana – Viorica Mențiune – Medalie de aur
35. Olimpiada Națională de Fizică Răduță  C. Lavinia-Maria Colegiul National ”Mihai Viteazul”  Slobozia IX Fizică Frâncu Paul Medalie de bronz
36. Olimpiada Națională de Fizică Nastasia  N. Alexandru-Lucian Colegiul National ”Mihai Viteazul” Slobozia X Fizică Bădele Nela Mențiune – Medalie de argint
37. Olimpiada Națională de Fizică Stănescu  V. Andrei-Dan Colegiul National ”Mihai Viteazul” Slobozia  X Fizică Bădele Nela Medalie de argint
38. Educație tehnologică Lazăr Maria Alexandra Liceul Pedagogic ,,Matei Basarab” V Educație tehnologică Stanciu Mariana Premiul special
39. Economic Zaicovici Nicolae Ciprian Liceul Tehnologic Al. Ioan Cuza” XI Economic Stancu Doina  Mihaiescu Mariana   Ezeanu Marian             Boitan Angelica Menţiune
40. Economic Pandelescu Mariana Liceul Tehnologic ”Al. Ioan Cuza” Slobozia XII Economic Mihaiescu MarianaBoitan Angelica              Bunea Dorel Constantin

 

Premiul III
41. Agricultură- creșterea animalelor Ștefan  Ioan  Marcel Ciprian Liceul Tehnologic ,,Iordache Zossima” Armăşeşti XII Agricultură- creșterea animalelor Mihalache GheorgheTănase Georgeta Menţiune
42. Olimpiada Națională de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice  Vardianu V.B. Oana Maria Liceul de Arte ”Ionel Pelrea” Slobozia IX Muzică studii teoretice Iaru Virgil III
43. Olimpiada Națională de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice  Dumitrescu A. Estela Eliza Liceul de Arte ”Ionel Pelrea” Slobozia XII Muzică CANTO Lupu Anca Menţiune

Lasa un comentariu

three × two =